Ana içeriğe atla

Barbaros Murat Köse

Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkan V.

mkose1980 yılında Ankara’da doğdu.

Çevre Mühendisliği ve İşletme Bölümlerinde lisans, Endüstri Mühendisliği Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir.

2003 yılında meslek hayatına atılan ve kısa süre özel sektörde mühendis ve Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Köse, 2006 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı’nda Çevre Mühendisi olarak başladığı kamu hizmetine daha sonra ÇED ve Planlama Genel Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak devam etti.

2007 Yılında Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi’nde İhale Yöneticisi olarak yeni görevine başlayan Köse, Birimde daha sonra sırasıyla İhale Bölüm Koordinatörlüğü, Proje Yönetimi Bölüm Koordinatörlüğü ve Kalite Güvence Kontrolörlüğü yaptıktan sonra 2017 yılında Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 27 Ağustos 2021 tarihinden itibaren de Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Avrupa Birliği usul ve esaslarına göre ihale ve sözleşme yönetimi konularında önemli deneyiminin yanı sıra çeşitli yayınları ve tez çalışmaları bulunan Köse, aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında pek çok seminer, panel ve kongrede konuşmacı ve moderatör olarak yer aldı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Köse, iyi derecede İngilizce bilmektedir.